Mėnesis: sausis 2016
VALOME LANGUS
Švarūs langai padeda pasaulį matyti ryškiau. Tačiau ar žinote, kaip taisyklingai valyti juos? Keletas patarimų.
Skaityti daugiau
KLIJUOJAME PLYTELES
Norint, kad plytelių klijavimas vyktų sklandžiai, reiktų atsižvelgti į įvairias aplinkybes bei žinoti aktualiausią informaciją – ar klijuosite ant stabilaus pagrindo, koks bus eksploatavimo intensyvumas ir pan.
Skaityti daugiau
ĮRENGIAME BARĄ NAMUOSE
Naujuose būstuose dažniausiai svetainė ir virtuvė yra įrengiamos vienoje erdvėje, tačiau kambario zonų atskyrimas kiekvienu atveju yra individualus. Erdves galima atskirti naudojant pakabinamas lubas, skirtingą apšvietimą, grindų dangą ar įvairias konstrukcijas. Baras - taip pat, vienas iš būdų atskirti šias dvi erdves.
Skaityti daugiau
GIPSO KARTONO PLOKŠTĖ IR JOS NAUDOJIMAS APDAILOJE
Kas yra gipso kartono plokštė? Tai nesunkiai montuojama ir labai universali statybinė medžiaga, tinkanti sienų, pertvarų, lubų, grindų bei kitų kontrukcijų gamybai. Vienas IŠ gipso kartono išskirtinumų yra ir jo ekologiškumas: plokštę sudaro statybinis gipsas (93%), kartonas (6%) ir tik maža dalis priedų (1%).
Skaityti daugiau
VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI APIE SIENŲ APŠILTINIMĄ
Planuojate apšiltinti savo namo ar buto sienas? Visų svarbiausia šiuo klausimu yra kokybė. Kokybiškai atliktas sienų apšiltinimas užtikrina daugelio problemų sumažinimą iki minimumo. Tuo tarpu, net ir pačiomis geriausiomis savybėmis pasižyminčios medžiagos neužtikrins gero rezultato, jeigu apšiltinimo darbai bus atlikti prastai. Vis tik, apie medžiagas, naudojamas sienų apšiltinimui, žinoti taip pat yra svarbu.
Skaityti daugiau
RENKAMĖS DULKIŲ SIURBLĮ
Orams keičiantis minimaliai, namuose vis dar norime šilumos, todėl neretai patiesiame kilimą, kurio priežiūrai yra būtini dulkių siurbliai. Kokį dulkių siurblį rinktis, kad ne tik kilimas, tačiau ir grindys ilgiau išliktų nepakitusiomis?
Skaityti daugiau
RENKAMĖS LAUKO DURIS
Namams svarbu ne tik sandarūs langai, tačiau ir šilumą namuose saugančios lauko durys, kurios atlaikytų žvarbios žiemos vėjo gūsius ar net vėsesnes nei įprastai vasaras. Lauko durys dažniausiai gaminamos iš plastiko, aliuminio, plieno, klijuotos medienos arba stiklo pluošto. Kokios medžiagos lauko duris rinktis?
Skaityti daugiau
ŽIDINIŲ APDAILA
Kai orai už lango vis dar vėsūs, daug laiko praleidžiame namuose, o vakarai su šeima prie židinio, gurkšnojant karštą arbatą – vieni nuostabiausių. Vis tik, kiekvienas turime savo tobulo vakaro viziją, kurioje svarbų vaidmenį atlieka ir kambario interjeras. Židinys gali tapti tiek modernaus, tiek klasikinio interjero puošmena, svarbu – tinkama jo apdaila.
Skaityti daugiau
KOVA SU PELĖSIU
Regis, kad gyventi netrukdo, bet akis vis tiek bado, o ir ilgalaikis poveikis organizmui plika akimi nematomas, bet kenksmingas. Kas tai? O gi drėgnų patalpų palydovas – pelėsis. Dažnai užsiveisus pelėsiui nuleidžiame rankas, nes vis nepavyksta jo išnaikinti. Visgi, mokslininkų atliki tyrimai rodo, kad pelėsiniai grybai augdami išskiria nuodingas medžiagas – mikotoksinus, kurie labai kenkia žmogaus sveikatai. Šiame MOKI-VEŽI blogo įraše rasite keletą praktinių patarimų ir prevencinių priemonių, kurie padės kovoto su šia nemalonia sienų puošmena.
Skaityti daugiau
CITRINA IR JOS NAUDOJIMAS BUITYJE
Sultingos, aromatingos ir rūgščios citrinos ne tik prideda skonio saldiems bei pikantiškiems patiekalams, bet ir gali būti nepakeičiamu pagalbininku švarinant namus. Ar žinote, jog citrina gali puikiai atstoti chemikalus buityje?
Skaityti daugiau