kategorija: Idėjos ir patarimai
APŠVIETIMAS SKIRTINGOSE NAMŲ VIETOSE: KOKĮ RINKTIS? PATARIA SPECIALISTAI
APŠVIETIMAS SKIRTINGOSE NAMŲ VIETOSE: KOKĮ RINKTIS? PATARIA SPECIALISTAI
Ruduo, kaip ir žiema, vienas tamsiausių metų laikų. Į darbus išėjus dar su tamsa, grįžus – taip pat su ja, namuose norisi jaukumo, šilumos ir kuo daugiau šviesos. Juk taip malonu rudens vakarus leisti namuose atsipalaiduojant su šeima, gaminant ar skaitant mėgstamą knygą.
Skaityti daugiau
PINIGŲ MEDIS (ZAMIOKULKAS): PRIEŽIŪROS ABC
Dažnuose namuose greta pelargonijų, alavijo bei kitų kambarinių augalų garbingą vietą užima ir Pinigų medis (Zamiokulkas) – tai nuostabi kambarinė gėlė, išsiskirianti savo blizgiais žaliais lapais ir storu stiebu. Nors šis augalas nėra lepus, svarbu atkreipti dėmesį į svarbiausius jo auginimo niuansus: taip Zamiokulkas gali užaugti net iki 1,5 metrų aukščio!
11/d2/65cab0bda792e023245e898cf8f2.jpeg
Skaityti daugiau
RUDUO – GERAS METAS SODINTI ROŽES
Tiems, kas net ir rudeniui įsibėgėjus ieško, ką nuveikti gėlyne, kaip jį papuošti ir kokias gėlės sodinti, sufleruojame: be palankaus meto tulpių sodinimui, vėlyvas ruduo tinka ir rožių sodinukams sodinti. Juos pasodinus spalio-lapkričio mėnesiais, rožių augimas prasidės jau anksti pavasarį.
9e/4a/7911bd63cd940dd27329a301f921.jpeg
Skaityti daugiau
TAISOME NAMO DAŽYMO KLAIDAS: PATARIMAI
Iš pažiūros namo išorės (ir vidaus) sienų dažymas – vienas lengviausių apdailos darbų, kurių dažnas imasi pats, užuot samdant specialistą. Taip, išdažyti sienas išties nereikia didelės patirties, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į kelis esminius faktorius, kurių pagalba bus galima džiaugtis puikiu rezultatu, o ne dažų pūslelėmis ir nelygumais „pasipuošusiomis“ sienomis. O jei, visgi, po dažymo pastebėjote, kad klaidų neišvengta – štai MOKI-VEŽI specialistų patarimai, kaip jas ištaisyti.
07/06/616245429315698991a918c2ffd8.jpeg
Skaityti daugiau
KAD ORCHIDĖJOS ŽYDĖTŲ VISUS METUS: PATARIMAI
Ko gero, nesuklysime sakydami, kad nėra gėlių mylėtojo, kurio kolekcijoje nebūtų bent vienos orchidėjos. Ryškios, įspūdingais žiedais džiuginančios, šios gėlės – vienos perkamiausių MOKI-VEŽI parduotuvėse.
48/ca/2b08d07eda026c0c015f32b568f9.jpeg
Skaityti daugiau
7 IDĖJOS NEPAMIRŠTAMAM VAKARĖLIUI KIEME
Vasarą daugelį švenčių iš vidaus erdvių perkeliame į lauką. Taip turime dar vieną progą ne tik pabūti su bičiuliais, bet ir pasimėgauti puikiu oru. Jei svajojate surengti vakarėlį lauke ir ieškote tobulos lokacijos, toli nenukrypkite, kadangi puiki lokacija gali būti ir jūsų kiemas, tik reikia pasirūpinti keliomis dekoracijomis ir „voilà“! Šiandien su Jumis dalinamės net 7 idėjomis nepamirštama vakarėliui kieme, kurios maloniai nudžiugins kiekvieną svečią!
2f/c8/0436b687a0fdcc637993b963c77f.jpeg
Skaityti daugiau
6 DIY (PASIDARYK PATS) SODO PROJEKTAI IŠ STATYBINIŲ BLOKŲ. ĮGYVENDINAMA PER DIENĄ!
Po namo statybų ar atlikus generalinę tvarką garaže, galima rasti įvairiausių medžiagų, kurių vėliau tikriausiai nebeprireiks pagal paskirtį. Visgi, jei kažkur rasite užsilikusių statybinių blokų, juos tikrai galite prikelti antram gyvenimui ir susikonstruoti suoliuką, minkštasuolį, laužavietę, gėlių ar malkų laikiklį. Tereikia įjungti šiek tiek fantazijos, pasitelkti kūrybiškumą ir rasti keletą laisvų valandų susimeistrauti šioms kiemo dekoracijomis!
Skaityti daugiau
MĖNULIO ĮTAKA AUGALAMS: KĄ SVARBU ŽINOTI?
Kiekvienas sodininkas turi savo taisykles ir metodikas, kuriomis vadovaujasi prižiūrėdamas sodą, nuspręsdamas, kada tinkamas laikas persodinti augalus ar nuimti derlių. Vieni sodininkai remiasi orais, dirvožemio šiluma ar drėgme, kiti – mėnulio fazių kalendoriumi. MOKI-VEŽI specialistai ragina nepamiršti mėnulio įtakos augalams ir vadovautis sėjos kalendoriumi pagal mėnulį. Viską, ką svarbu žinoti apie mėnulio fazių įtaką augalams rasite šiame MOKI-VEŽI blogo įraše.
b7/a7/e2eb80280b0e70353b446da65fc1.jpeg
Skaityti daugiau
GEGUŽĖS MĖNESIO DARBAI SODE, DARŽE IR GĖLYNUOSE
Gegužė yra vienas intensyviausių mėnesių mūsų soduose, daržuose ir gėlynuose, kadangi būtent šio mėnesio pradžioje sėjami daugumos daržovių sodinukai ir laukia kiti įvairūs sodo darbai kaip medžių genėjimas, kovos su graužikais ir kenkėjais. Ankstesniame blogo įraše MOKI-VEŽI specialistai pasidalino patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti veją pavasarį, tad šįkart norime pakalbėti apie kitus sodo darbus, kuriuos atlikus tinkamai galėsime mėgautis gausiu derliu ir gražiu namų sodu!
a5/87/69a38b726d357ed64aeabb75915f.jpeg
Skaityti daugiau
VEJOS PRIEŽIŪRA PAVASARĮ: PATARIMAI
Tie, kieno namus juosia veja ar turi bent nedidelį jos gabalėlį savo kieme žino, kad žiemai besibaigiant ja pasirūpinti reikia kur kas labiau nei įprastai.  Jei būta gausaus sniego, veją galėjo paveikti pelėsis, taipogi svarbus jos aeravimas, kova su užpuolusiomis ligomis, tręšimas, na, ir žinoma, teisingas vejos pjovimas. Iš pažiūros, nedaug priežiūros reikalaujanti veja iš tiesų turi būti nuolat prižiūrima: vien geros vejapjovės nepakaks. Tiesa, jei planuojate leistis į naujos vejapjovės paieškas, susipažinkite su keturiais vejapjovių tipais ir jų privalumais.
0d/df/bd4add0963858536badba6ed2334.jpeg
Skaityti daugiau