kategorija: Sodininko kalendorius
SPALĮ DARBŲ SODE IR DARŽE BUS: KĄ SVARBU NUVEIKTI?
SPALĮ DARBŲ SODE IR DARŽE BUS: KĄ SVARBU NUVEIKTI?
Ruduo įgavo pagreiti, orai vis vėsta, tačiau darbų sode ir darže – nemažėja. MOKI-VEŽI specialistas Jums paruošė pagrindinių ir pačių svarbiausių darbų sąrašą, kuriuos būtina atlikti šį mėnesį.
Skaityti daugiau
DARBAI SODE BEI DARŽE RUGSĖJĮ
Prasideda rudens metas: soduose šakos svyra nuo nokstančių vaisių, kasamos bulvės, džiaugiamės vis gausesniu derliumi ir gražiais rudeninių gėlių žiedais. Po pralėkusios vasaros atkeliaujantis rugsėjis atneša didelį gėrybių glėbį ir tuo pačiu – nemažai veiklos. Ką būtina nuveikti šį mėnesį sode bei darže? Svarbiausiųjų darbų sąrašu dalinasi MOKI-VEŽI specialistas.
13/b5/aa8650bf278c1b8e4c29122177b0.jpeg
Skaityti daugiau
RUPJŪČIO DARBAI SODE, DARŽE, GĖLYNE
Paskutinis vasaros mėnuo prasideda! Rugpjūtis su savimi atneša ne tik gardų derlių, prinokusius vaisius, bet ir visą kraitį būtiniausių darbų, apie kuriuos mūsų sodininkas kalba šiame MOKI-VEŽI blogo įraše.
00/9a/672e9da234c9e99bfea3990ebe6d.jpeg
Skaityti daugiau
DARBAI SODE, DARŽE BEI GĖLYNE LIEPOS MĖNESĮ
Vasarai įpusėjus svarbu nepamiršti toliau puoselėti savo sodą bei pasirūpinti gėlynais.  Nors liepa yra ramybės ir susikaupimo metas ir jau po truputį ruošiamės sutikti spalvingą ir turtingą rudens derlių, šį mėnesį taip pat jau galime džiaugtis ne viena daržo ir sodo gėrybe. Visgi, svarbu nepamiršti atlikti svarbiausius darbus, kurie užtikrins gausų derlių bei gerą augalų būklę kitąmet. MOKI-VEŽI specialistai dalinasi svarbiausiais liepos darbais sode, darže ir gėlynuose. Skaitome ir kimbame į darbus!
68/3d/22a39d0df914b1a840535decf571.jpeg
Skaityti daugiau
KĄ NUVEIKTI SODE, DARŽE IR GĖLYNE? SVARBIAUSI DARBAI BIRŽELĮ
Vasara prasideda! Jau pražydę medžiai, sodai, maloniai kvepianti augmenija ir kaitri, šildanti saulė džiugina, bet tuo pačiu ir primena, kad darbai sode bei darže – tęsiasi. Tad ilgiau pailsėti nebus, kada: kviečiame susipažinti su būtiniausių darbų sode, darže bei gėlyne sąrašu, kurį jums paruošė MOKI-VEŽI specialistai!
c4/02/8d541107e04fc1a0709a8ff275c1.jpeg
Skaityti daugiau
PAVASARIO DARBAI TĘSIASI: 5 SVARBIAUSI PATARIMAI
Gegužė – pats darbymetis sodininkams ir daržininkams, nes šis mėnesis daugelio daržovių sėjos ir sodinimo metas. Visgi gegužę tinka sėti ne visas daržo gėrybes, todėl prieš skubėdami berti sėklas į dirvą, išsinagrinėkite konkretaus augalo ypatybes. Tik taip sulauksite ankstyvo ir gausaus derliaus.
f5/bf/eba202cd1780f71ebef3937ead0b.jpeg
Skaityti daugiau
SODAS IR DARŽAS: KOKIE DARBAI LAUKIA GEGUŽĘ?
Gegužė yra vienas intensyviausių mėnesių mūsų soduose, daržuose ir gėlynuose, kadangi būtent šio mėnesio pradžioje sėjami daugumos daržovių sodinukai ir laukia kiti įvairūs sodo darbai, kaip medžių genėjimas, kova su graužikais, kenkėjais ir t.t. Ankstesniame blogo įraše MOKI-VEŽI specialistai pasidalino patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti veją pavasarį, tad šįkart norime pakalbėti apie kitus sodo darbus, kuriuos tinkamai atlikus, galėsime mėgautis gausiu derliu ir gražiu namų sodu. Visų reikalingų priemonių sodo (ir ne tik) darbams ieškokite MOKI-VEŽI bei nepamirškite pasinaudoti vis naujomis nuolaidomis!
3a/6e/4e67ca400050bfae74b083db7e37.jpeg
Skaityti daugiau
BALANDŽIO MĖNESIO PATARIMAI
Jeigu pageidaujate džiaugtis derliu anksti, tuomet balandžio mėnesis yra tinkamas laikas ridikėlių, gūžinių salotų, ropių, ropinių kopūstų, pupų bei žirnių sėjimui. Taip pat daigams sėti agurkus, žiedinius kopūstus, moliūgus, arbūzus bei įvairius prieskoninius augalus. Turintiems šiltnami siūlome pasėti cukinijų.
3e/bb/19c70cf58f66d7184f248af15184.jpeg
Skaityti daugiau
KOVO MĖNESIO PATARIMAI
Kovo mėnesis yra ypač tinkamas laikotarpis daigams sėti tokioms daržoves kaip: pomidorai, porai, baklažanai, paprikos, salierai, svogūnai, žiediniai kopūstai. Tiems kurie turi šiltnamį, MOKI VEŽI rekomenduoja pasėti špinatų, krapų ir ridikėlių.
0d/89/ab6ef3f6509019b5a3cc4f5e06e3.jpeg
Skaityti daugiau
VASARIO MĖNESIO PATARIMAI
Vasario mėnesį sodo bei daržo darbų po truputį daugėja. Po vaismedžių genėjimo atsiradusias žaizdas reikėtų patepti sodo tepalu, kuris apsaugo nuo ligų sukėlėjų. Taipogi jeigu to dar neatlikote, nubalinkite vaismedžių kamienus ir apsaugokite juos nuo žalingo saulės poveikio. Esant sniegui ant šakelių reikėtų jį nupurtyti ir sutrypti šaknų vainiko plote, tai padės apsaugoti medelius nuo graužikų, pelių ar zuikių.
e5/dd/bc6122b66ce0ddee33fd4f0ddbde.jpeg
Skaityti daugiau