VANDENS FILTRAI

VANDENS FILTRAI

Vandens filtrai

Esame viena iš šalių, kurios gyventojai geria tik požeminį vandenį. Palyginus su kitomis šalimis, mūsų vanduo yra tikrai geras, bet įvairių geriamojo vandens problemų atsiranda visur, tad Lietuva – ne išimtis. Visas artezinis vanduo, patenkantis vartojimui, yra prisisotinęs įvairių cheminių elementų. Nepamirškime ir didėjančio vandens užterštumo ar to, kad senais vamzdynais keliaujantis vanduo pakankamai prisisotina nepageidaujamų dalelių.  Todėl pagerinti vandens kokybę naudojamos keturios pagrindinės vandens filtrų rūšys:

  1. Mechaniniai filtrai. Vanduo dažnai būna užterštas mechaniškai, t. y., kartu su juo atiteka smėlis, molis ir rūdys. Tokio vandens užterštumas matomas plika akimi − vanduo neskaidrus, todėl pirminiam vandens valymui naudojami mechaniniai vandens filtrai. Toks vanduo tampa skaidresnis ir švaresnis, todėl pailgėja santechninės įrangos bei buitinių prietaisų, kuriuose naudojamas vanduo, eksploatacijos laikas.
  2. Nugeležinimo filtrai. Jie naudojami, norint pašalinti per didelę geležies koncentraciją. Apie geležies perteklių galima spręsti iš raudonų ar rudų dėmių ant vonių, kriauklių, unitazų paviršiaus, taip pat metalo skonio, vandens drumstumo. Problema šalinama geležies ar maišytų dervų filtrais.
  3. Minkštinimo filtrai. Naudojami, norint pašalinti kalcio ir magnio druskų perteklių. Formuojasi kalkių nuosėdos, atsiranda baltų dėmių ant indų, kriauklių, vonios, ilgai neužverda arbatinukas ar sunkiai įšyla šildytuvas. Dėl užkalkėjusių vandens šildymo elementų paviršių, iš dušo ar čiaupo silpnai bėga vanduo, blogai tirpsta muilas. Problemos šalinimui naudojamas kasetinis arba automatinis minkštinamasis filtras (pastarajam papildomai reikalingos vandens minkštinimo  tabletės).
  4. Geriamojo vandens filtrai ir sistemos. Naudojami, norint užtikrinti geriamojo vandens kokybę ir skonį. Gali būti naudojami geriamo vandens ąsotėliai ir įvairios vandens gerinimo sistemos ar aparatai.
Idėjos ir patarimai

Palikite komentarą

*
*
*