BASEINAS KIEME: KĄ ŽINOTI PRIEŠ ĮSIRENGIANT

Pamažu artėjant šiltajam sezonui galvojate apie baseino kieme įsirengimą? MOKI-VEŽI specialistai dalinasi svarbiausiais patarimais, ką būtina žinoti dar prieš pradedant baseino įrengimo darbus. Primename, kad šiltuoju sezonu į MOKI-VEŽI atvyksta didelis baseinų, jų priedų bei vandens pramogoms skirtų prekių asortimentas: išsirinkite bei nepamirškite pasinaudoti kaskart naujomis nuolaidomis!
O dabar – MOKI-VEŽI patarimai, kurie pravers įsirengiant nuosavą baseiną savo kieme.
BASEINU GALIMA NAUDOTIS VISUS METUS. O tiksliau, nuo balandžio mėnesio iki vėlyvo rudens, tačiau tam prireiks papildomų išlaidų. Jei į savo kieme esantį baseiną norėtumėte įšokti ne tik vasarą, bet, pavyzdžiui, ir po pirties malonumų balandžio mėnesį, jis turėtų būti šildomas. Paprastai specialiomis sistemomis dengiamų baseinų sezonas trunka nuo balandžio iki spalio-lapkričio mėnesio.
SVARBIAUSIA – VIETA. Planuojant baseiną kieme, jį įrengti siūloma pietų pusėje. Venkite šiaurinės pusės. Taip pat svarbu, kad baseinui skirta vieta būtų atvira ir jos neužstotų medžiai: taip vasarą saulė sušildys vandenį ir jo neužterš krentantys lapai ir medžių šakelės.
BŪTINA FILTRAVIMO ĮRANGA. Ji padeda baseino vandenį nuolat išlaikyti švarų.
OPTIMALUS DYDIS. Lietuvoje populiariausi 4 m pločio bei 10 m ilgio baseinai, kurie pakankamai dideli ir patogūs mėgautis vandens malonumais, tačiau nereikalauja papildomų priežiūros kaštų, lyginant su didesnių išmatavimų baseinais.
KOKĮ BASEINĄ RINKTIS: ĮLEIDŽIAMĄ AR ANTŽEMINĮ?
Įleidžiami baseinai yra ilgaamžiai, stacionariūs, tačiau ir jų įrengimas reikalauja daugiau išlaidų. Be to, priklausomai nuo jūsų kiemo grunto, ne visuomet šis pasirinkimas gali būti įgyvendintas.
Priešingai, pastatomą baseiną galima įrengti kone visur, jie yra mobilūs, todėl galima keisti jo vietą, o orams atvėsus – patraukti į šiltesnį jūsų kiemo kampelį, taip prailginant jo tarnavimo trukmę. Svarbu ir tai, kad antžeminiai baseinai gaminami iš įvairiausių medžiagų, todėl kiekvienas ras tai, kas atitinka lūkesčius bei baseino įrengimui numatytą biudžetą.
Visgi, įsirengus baseiną išlaidos nesiliauja. Svarbu žinoti, kad tiek įleidžiamo, tiek antžeminio baseino priežiūra reikalauja jūsų laiko bei išlaidų ir po įrengimo darbų. Kad šie tarnautų ilgiau, būtina valyti vandens filtrus, dugną, sieneles, išrinkti šiukšles, nuolat sekti chloro lygį bei vandens rūgštingumą. Nenaudojant, baseiną rekomenduojame uždengti. Taip pat turėkite omenyje, kad ilgainiui abiejų tipų baseinus gali prireikti atnaujinti.
Nuosekliai apgalvojus, kokį baseiną rinktis bei kiek gali kainuoti vėlesnė jo priežiūra, šis pasirinkimas – tikras džiaugsmas bei malon
Paieška
kategorijos
- Bendri pranešimai (335)
- Idėjos ir patarimai (314)
- Video pamokos (11)
- Naujienos (15)
- Sodininko kalendorius (36)
Naujausi įrašai
-
SPALVŲ TENDENCIJOS 2025: KOKIAS DAŽŲ SPALVAS RINKTIS SAVO NAMAMS?
2025 gegužės 14
-
KVAPNUSIS VIOLETINIS AUGALAS: KAIP UŽSIAUGINTI LEVANDŲ ROJŲ SAVO SODE?
2025 gegužės 9
-
2025 METŲ PLYTELIŲ TENDENCIJOS
2025 balandžio 11
-
RODODENDRŲ MĖNUO: VISKAS APIE JŲ VEISLES, SODINIMĄ IR PRIEŽIŪRĄ
2025 balandžio 7
-
MEDŽIŲ GENĖJIMO GIDAS: ESMINIAI PATARIMAI IR GUDRYBĖS
2025 kovo 17
Palikite komentarą