Ar žinojote, kad valgomoji soda, kurios tikrai rasite savo virtuvės spintelėje, gali pasitarnauti ir jūsų sode: išgydyti augalų ligas, užkirsti kelią jų plitimui bei aprūpinti gausesniu derliumi? Kaip? Dalinamės 4 labiausiai paplitusiais sodos panaudojimo būdais.

Vynuogės

Nors jas išauginti nėra sunku, tačiau kartais šias egzotiškas uogas užklumpa pilkasis puvinys. Nuo šios ligos jūsų sode augančias vynuoges apsaugosite būtent sodos tirpalo pagalba: kai vynuogės noksta, vynuogienojus apipurškite 75 g sodos ir 10 l vandens tirpalu.  Taip apsaugosite medelius, o štai vynuogių uogos bus dar skanesnės bei saldesnės.

Agurkai

Kai jaunų agurkų lapai pagelsta, o vaisiai nustoja augti, tai – ligos požymis. 1 š. sodos sumaišykite su 10 l vandens. Šiuo tirpalu apipurškite agurkus.

Kopūstai

Jūsų darže pūpsančius kopūstus apsaugokite nuo miltligės: kas 3-4 savaites juos patariama apipurkšti 1 arb. š. sodos ir 1 l šilto vandens tirpalu.

O jei kopūstus puola vikšrai, jų lapus apibarstykite sodos milteliais – lervų akimirksniu nebeliks.

Agrastai ir serbentai

Be šių uogų neapsieina nei vienas sodas. Kad jos būtų dar skanesnės, o krūmeliai – sveikesni, patariame apipurkšti 1 š. sodos, 1 aspirino tabletės, 1 arb. š. indų ploviklio, 1 š. aliejaus ir 4.5 l vandens tirpalu.

Kur dar sode bei darže naudojate sodos tirpalą? Pasidalinkite su mumis mūsų Facebook paskyroje!