PUANSETIJA: KAIP PRIŽIŪRĖTI, KAD ŽYDĖTŲ ILGESNĮ LAIKĄ

PUANSETIJA: KAIP PRIŽIŪRĖTI, KAD ŽYDĖTŲ ILGESNĮ LAIKĄ

Artėjant Kalėdų laikotarpiui daugelio iš mūsų namuose apsigyvena Puansetija, dar kitaip vadinama Kalėdų gėle (Žvaigžde arba Puošniausia Karpažole). Ji akį traukia savo itin ryškiais žiedais ir, be jokios abejonės, namuose sukuria jaukią bei šventišką nuotaiką didžiųjų metų švenčių belaukiant.

Iš Centrinės Pietų Amerikos atkeliavusią Puansetiją jau galite rasti MOKI-VEŽI parduotuvėse bei drąsiai ja puošti namus jau dabar – Kalėdų gėlė pražysta kaip tik per šventes.

O kaip ją prižiūrėti, kad žiedais Puansetija džiuginti ir po švenčių?

Puansetija jautri šalčiui

Būtent todėl prekybos centruose ieškokite tos gėlės, kuri laikoma toliau nuo įėjimo durų, skersvėjo. Gabendami Puansetiją namo taip pat ją apdenkite nuo šalčio bei vėjo.

Šiluma namuose

Puansetija itin mėgsta šilumą, todėl savo namuose jai parūpinkite šiltesnę vietą. Tiesa, tiesioginiai saulės spinduliai netinka – šiam augalui labiausiai patiks šešėlyje. Geriausia temperatūra - +16-20 C laipsnių.

Laistymas

Kalėdų gėlę reikia laistyti dažnai, neleidžiant žemei vazone išdžiūti: ji turi būti visuomet drėgna, tačiau jokiu būdu ne šalpia ar permirkusi.

Tręšimas

Norite žiedais džiaugtis kur kas ilgesnį laiką? Puansetiją reikės tręšti. Tai daryti pakanka kas dvi savaites, o tam tiks žydintiems augalams skirtos trąšos.

Po švenčių

Šventėms praūžus, ši gėlė neretai sulaukia to paties likimo, kaip ir kalėdinės eglutės – nors tai daugiametis augalas, neretai žmonės jį augina, kaip vienmetį.

Jei Puansetija norite džiaugtis ir vėliau:

  • Jai peržydėjus augalą nugenėkite, palikite tik po 2 pumpurus ant šakos.
  • Vienastiebė gėlė sutrumpinama iki 10-12 centimetrų.
  • Nugenėjus Kalėdų gėlę, ją statykite ant palangės rytų pusėje.
  • Laistykite su saiku ir tik šiltu vandeniu.
  • Po kurio laiko ims sprogti pumpurai, o per ateinančią vasarą užaugs visas krūmelis.
  • Tiesa, sulaukus pavasario, šią gėlę galite persodinti į naują žemę, laistyti dažniau bei, žinoma, nepamiršti patręšti.

SVARBU: Karpažolių sultys gali sudirginti odą, todėl persodinant, genint ar kitaip rūpinantis augalu, būtinai mūvėkite pirštines.

Daugiau patarimų ieškokite mūsų Facebook paskyroje!

 

Bendri pranešimai , Idėjos ir patarimai

Palikite komentarą

*
*