RUOŠIAMĖS IŠKYLAI: KĄ SVARBU ŽINOTI?

RUOŠIAMĖS IŠKYLAI: KĄ SVARBU ŽINOTI?

Turbūt daugelis sutiks, kad sėkmingos iškylos garantas yra oras, tačiau svarbu nepamiršti pasirūpinti ir iškylai svarbiais reikmenimis bei užkandžiais. Žinoma, gera kompanija taip pat būtina. Pasiruošimas iškylai tikrai neturėtų pareikalauti daug energijos,  svarbiausia apgalvoti kokio pobūdžio iškylą norite turėti ir pasinaudoti keliais lengvais pasitarimais.

PASIRINKITE IŠKYLOS VIETĄ

Pirmiausia svarbu išsikelti iškylos tikslą ir vietą. Vasarą dažniausiai renkamės išvykas organizuoti gamtoje. Iškylos vietą išsirinkite atsižvelgia į pomėgius ir lūkesčius. Vieni teikia pirmenybę parkams, kadangi taip galima stebėti kitus žmones ir užmegzti naujas draugystės, kol kiti labiau mėgsta iškylauti gamtoje. Gamta yra puikus ramybės šaltinis, o miškuose tikrai galima rasti ir įrengtų poilsiaviečių. Tad belieka dar nuspręsti ar tai bus vienos dienos piknikas ar išvyka gamtoje per naktį.

PASIIMKITE VISKĄ, KAS SVARBIAUSIA IŠKYLAI

Ką pasiimti su savimi kartu į išvyką priklausys nuo vietos ir ką planuojate veikti. Svarbiausias kiekvienos iškylos akcentas yra pledas arba koks storesnis patiesalas, kurį būtų galima pakloti ant žolės ir galėtų pasitarnauti kaip vaišių stalas. Patogumui galima pasiimti kelias pagalvėles. Taip pat galima pasiimti lengvai sulankstomas turistines kėdes, kurios tikrai neužims daug vietos automobilyje ir yra lengvos.

Jei planuojate nakvoti gamtoje pasirūpinkite viskuo, kas reikalinga nakvynei: palapinė, čiužiniai ir miegmaišiai. Svarbu: nepamirškite pasiimti pompos čiužiniams pripūsti, kitaip teks miegoti ant kietos ir šaltos žemės. Sutemus gamtoje tikrai sunku kažką pamatyti, todėl svarbu pasiimti prožektorių ir keletą fakelų apsišviesti stovyklavimo teritorijai. Tik nepalikite fakelų be priežiūros, niekas nenori sukelti žalos gamtai.

Gamtoje išvengti susidūrimo su įvairiais vabzdžiais misija neįmanoma, tad į kelioninį krepšį būtinai įsimeskite purškalą nuo vabzdžių įkandimo ir specialių žvakių, kurios atgraso uodus.

Svarbiausia, pasirūpinkite tinkama apranga, kad jaustumėtės patogiai, dieną nebūtų per karštą, o naktį – šalta.

PLANUOKITĖS MAISTĄ

Planuojant iškylą reikia pagalvoti apie įrangą ir priemones, kurios pradėtų saugiai transportuoti ir laikyti maisto produktus gamtoje.  Saugus pasirinkimas į gamta pasiimti ne greitai gendančius produktus: vaisius, daržoves, kietus sūrius, konservuotus arba džiovintus mėsos gaminius, grūdų ir duonos gaminius, riešutus, krekerius ir, žinoma, daug geriamo vandens. Jei planuojate imti šviežią mėsą, paukštieną ar žuvį, pasistenkite šiuos produktus suvartoti kuo greičiau.

Automobilyje pravartu turėti šaltkrepšį su ledo kasete, jame galėsite laikyti maisto produktus, kurie yra linkę sugesti greičiau.

Pasirūpinkite stalo indais, įrankiais bei maisto laikymo indais. Jei tik yra galimybė kartu su savimi pasiimkite daugkartinio naudojimo indus ir įrankius arba draugiškais gamtai vienkartiniais indais.

Svarbu: po stovyklavimo būtina po savęs susitvarkyti teritoriją: surinkti ir surūšiuoti šiukšles ir jas išmesti į konteinerius bei užgesinti laužą.

Linkime smagiai praleisti laiką gamtoje ir džiaugtis jos teikiamais malonumais! Viską, kas reikalinga iškylai gamtoje, rasite artimiausioje MOKI-VEŽI parduotuvėje.

Bendri pranešimai

Palikite komentarą

*
*