MĖNULIO ĮTAKA AUGALAMS: KĄ SVARBU ŽINOTI?

MĖNULIO ĮTAKA AUGALAMS: KĄ SVARBU ŽINOTI?

Kiekvienas sodininkas turi savo taisykles ir metodikas, kuriomis vadovaujasi prižiūrėdamas sodą, nuspręsdamas, kada tinkamas laikas persodinti augalus ar nuimti derlių. Vieni sodininkai remiasi orais, dirvožemio šiluma ar drėgme, kiti – mėnulio fazių kalendoriumi. MOKI-VEŽI specialistai ragina nepamiršti mėnulio įtakos augalams ir vadovautis sėjos kalendoriumi pagal mėnulį. Viską, ką svarbu žinoti apie mėnulio fazių įtaką augalams rasite šiame MOKI-VEŽI blogo įraše.

JAUNATIS

Kai mėnulis yra jaunaties fazėje, visas aktyvumas yra sutelktas augalų šaknyse. Šiuo metu yra nerekomenduojama persodinti, skiepyti ar purenti žemę aplink augalus, kad nepažeistumėte šaknų. Visgi, jaunaties metu drąsiai galime naikinti piktžoles, augalų kenkėjus, pašalinti pažeistas ar nudžiūvusias šakeles, stiebų ar augalų viršūnėles.

Svarbu: nuo jaunaties iki pilnaties augalams reikia daugiau vandens ir maistinių medžiagų.

PRIEŠPILNIS

Prieš pilnatį aktyvumas kyla nuo šaknų į viršų – stiebų ir lapų link. Tai reiškia, kad šiuo metu augalų šaknys – nebe tokios jautrios. Jei priešpilnio mėnulio metu persodinsite arba apipjaustysite augalus, jie sparčiau pradės leisti naujus ūglius.

PILNATIS

Pilnatis turi didžiausią įtaką augalams, kadangi visas aktyvumas yra sutelktas augalų šakelėse, lapuose ar žieduose. Esant pilnam mėnuliui rekomenduojame neapipjaustyti vaismedžių ir vaiskrūmių, nenugnybti augalų viršūnių ar šoninių ūglių, neskiepyti vaismedžių. Visgi, tai puikus metas retinti augalų daigus, naikinti piktžoles, purenti žemę aplink augalus ir mulčiuoti dirvą.

Jei planuojate pasisodinti naują augalą, sodinkite per pilnatį, kadangi šiuo metu augalai įgauna daugiausiai gyvybinės energijos. Rekomenduojama sodinti ir sėti augalus, kurie vaisius veda virš dirvožemio, pavyzdžiui, pomidorus, agurkus ir kopūstus.

Svarbu: nuo pilnaties pabaigos iki jaunaties pradžios augalams reikia mažiau vandens ir maistinių medžiagų.

DELČIA

Mėnuliui pasiekus delčios fazę visas aktyvumas vėl sutelkiamas augalo šaknyse ir jos yra labiausiai pažeidžiamos.  Delčia yra tinkamas metas sėti visų rūšių augalų sėklas, sodinti svogūnėlius, bulves, retinti daigus, naikinti piktžoles, kovoti su kenkėjais, tręšti dirvą organinėmis trąšomis, apipjaustyti augalus, šalinti braškių ūsus, skinti gėles ir rinkti derlių.

Per dylantį mėnulį rekomenduojama sodinti ir sėti augalus, kurie vaisius veda dirvožemyje kaip bulves, morkas, ridikėlius ar burokėlius.

Norint sulaukti gausaus ir kokybiško derliaus, tikrai verta atkreipti dėmesį į visame pasaulyje žinomą sėjos metodiką pagal mėnulį ir jo fazes. Kiekvienais metais yra sudaromas Mėnulio kalendorius, kuris palengvina  sėjos, augalų persodinimo, tręšimo ir derliaus nuėmimo laiko planavimą.

Visų sodo darbams reikalingų priemonių bei augalų ieškokite mūsų parduotuvėse. Linkime, kad šių metų derlius būtų gausu ir kupinas skonio bei grožio!

Idėjos ir patarimai

Palikite komentarą

*
*