DAŽOME MEDINĘ TVORĄ: REKOMENDACIJOS

DAŽOME MEDINĘ TVORĄ: REKOMENDACIJOS

Daugelis turinys kiemą svajoja apie puikiai atrodančią medinę tvorą, pabrėžiančią namui priklausančią teritoriją ir apsaugančia nuo pašalinių žvilgsnių ir apsilankymų. Visgi, kad tvora atrodytų puikiai ne vienerius metus, ja reikia tinkamai rūpintis ir saugoti. MOKI-VEŽI specialistai dalinasi tvoros dažymo rekomendacijomis, kurios padės pasiruošti darbui, pasirinkti tinkamus įrankius ir dažymo patarimais, kurie padės užtikrinti tvoros ilgaamžiškumą.

PRIEŠ PRADEDANT DAŽYTI TVORĄ

Pasiruoškite tvoros dažymui įsigydami vidutininškai šiurkštaus švitrinio popieriaus (60-80); paltų 100 mm ir mažesnį 25-50 mm teptukus (nepamirškite naudoti tinkamus teptukus, kadangi vieni skirti tirpikliams, kiti – vandeniniams produktams); juostelių arba atramų augalams; plastikinės plėvelės ir vaitspirito (jei naudojate aliejinius produktus).

PASIRUOŠIMAS

Pirmiausia, pasižiūrėkite ar netrukdo jokie augalai. Jei trukdo, juos galite truputi apkirpti, surišti juostelėmis ar paremti atramomis. Svarbiausia, įsirengti vietą, kad būtų patogu dirbti. Jei vis tiek augalai arti tvoros, galima juos uždengti plastikine plėvele. Visus dumblius, kerpes, samanas ar grybelius galima pašalinti fungicidiniu plovikliu.

Antra, peržiūrėkite ar nėra išlindusių vinių ar varžtų. Jei radote, nulenkite juos arba, jei įmanoma, ištraukite.

Trečia, įsitikinkite ar nereikia apdoroti ar nušveisti medienos. Jei jūsų tvora pagaminta iš nedengtos arba neapdorotos medienos, pirmiausia ją reikia apdoroti apsauginiu giluminiu medienos gruntu. Taip apsaugosime lentas nuo trūnijimo ir užtikrinsime ilgaamžiškumą. Jei tvora anksčiau buvo dengta lazūra, dažyta ar lakuota, bet matote, kad sluoksnis yra suskilinėjęs ar pažeistas, reikia lentelę nuvalyti iki medienos, kad galėtumėte padengti nauju sluoksniu. Jei medienos sukibimas atrodo geras, o spalva šviesi ar šviesesne lyginant su kuria ketinate dažyti, galite dažyti ant viršaus. Bet kurio atveju reikia nušveisti tikrai šiukščias vietas, kad produktas gerai sukibtų su tvora.

APSAUGA IR ATNAUJINIMAS

Įsitikinkite, kad oras palankus tvoros dažymui. Svarbiausia, kad būtų sausa ir daugiau nei 5 °C. Jei kaitina alinantis karštis, o dažoma siena stipriai kaitinama tiesioginių saulės spindulių, dažyti tvoros nerekomenduojama, kadangi jis nesugers dažų ar lazūros, ir nebus suformuota tinkama apsauginė plėvelė.

Rekomenduojama išbandyti produktą mažiau matomame tvoros kampe įsitikinimui ar sukibimas tikrai geras ir sužinoti, kaip produktas dengiasi. Jei naudosite daugiau nei vieną produkto skardinę, sumaišykite jas didesnėje talpoje, kad išvengtumėte netolygumo dengdami.

Jei naudojate specialiai medienai skirtus dažus, prieš tai padenkite paviršių vienu medienos grunto sluoksniu ir leiskite išdžiūti. Jei tvoros lenteles išdėstytos horizontaliai, dažymo potėpiai turi būti horizontalūs, o vertikalių lentelių – vertikalūs. Svarbiausia laikytis, medienos pluošto krypties. Rekomenduojama dažyti nuo viršaus iki apačios, kad nuvarvėjus dažams, juos būtų galima pataisyti dar neišdžiūvusius.

Mažesnis teptukas skirtas padengti visus kampus tarp lentelių ir stulpų, kurių nepavyko pasiekti didesniu teptuku.

Baigus tvoros dažymo darbus, išplaukite teptukus. O kai tvora visiškai išdžius, nuimkite plastikinę plėvelę nuo apsaugotų daiktų, augalų juosteles ir atramas.

Visų medinių tvorų dažymui reikmenų rasite artimiausioje MOKI-VEŽI parduotuvėje, kur konsultantai mielai pakonsultuos visais rūpimais klausimais. Prižiūrėkime tvorą ir džiaukimės jos ilgaamžiškumu!

Bendri pranešimai

Palikite komentarą

*
*