Šiltuoju metų laiku dažnas augalų mylėtojas kambarinius augalus apgyvendino balkone, terasoje ar savo gėlyne. Rudenį, kai temperatūra pamažu krinta, juos jau galima įnešti vidun. Tiesa, vienus augalus vertėtų įnešti vos orams atvėsus, o štai kitiems gaivi rudens vėsa – visai į naudą. Dalinamės MOKI-VEŽI specialistų atmintine, kada ir kokie augalai turėtų sugrįžti į jūsų namus.

Kinrožės, gardenijos, fuksijos, dvazgiai, auskarėliai į jūsų namus privalo sugrįžti, kuomet nakties temperatūra nukrenta žemiau +10 laipsnių.

Štai kalankės, karpažolės, storlapiai, ripsaliai, ripsalidopsiai bei zigokaktusai mėgaujasi rudens vėsa ir mažėjančia šviesa bei tokiomis sąlygomis ima krauti žiedus. Būtent dėl to šiuos augalus galite palikti gryname ore iki kol nakties temperatūra nenukris žemiau +7 laipsnių.

Populiariausi kietalapiai augalai, pavyzdžiui, alyvmedžiai, karisos, bugenvilijos ar fikusai dar mažiau lepūs oro sąlygoms, todėl į namus gali būti sugrąžinti tik tuomet, kai nakties temperatūra pasiekia +5 laipsnius. Tiesa, mūsų specialistai pataria tam rinktis darganotą dieną – taip augalai išvengs staigių permainų bei lengviau apsipras.

SVARBU: iš lauko į namus sugrąžindami kambarinius augalus būtinai prieš tai bent du kartus apdorokite insekticidais – taip išvengsite amarų bei baltasparnių.

Taip pat atminkite, kada vasarą praleidę gryname ore besimėgaujant tiesioginių saulės spindulių gausa, kai kurie augalai gali sunkiau apsiprasti prie įprastų naminių sąlygų – prie jų kambarinius augalus pratinkite palengva. Nepamirškite bent pirmas kelias savaites jiems skirti daugiau dėmesio ir priežiūros.

Daugiau naudingų patarimų ieškokite mūsų Facebook paskyroje!