APŠVIETIMAS SKIRTINGOSE NAMŲ VIETOSE: KOKĮ RINKTIS PATARIA SPECIALISTAI?

Pamažu artėjantis ruduo su savimi atneša ne tik raudonus saulėlydžius, gaivius vakarus, bet ir vis trumpėjančias dienas. Sugrįžus iš vasaros atostogų į darbą ar mokslus, rudens vakarus vis dažniau norisi leisti namuose: ruošiant vakarienę šeimai, mokantis ar atsipalaiduojant su mėgstama knyga. Tik ar žinojote, kad kiekvienas namų kampelis turėtų būti apšviestas skirtingai? Tad dar prieš atkeliaujant ilgiems rudens vakarams, dalinamės MOKI-VEŽI specialistų praktiškais pastebėjimais.

Virtuvė

Čia mūsų specialistai siūlo rinktis šiltą apšvietimą, kadangi šalta šviesa ne tik „apsunkina“ erdvę, bet ir suteikia jai melsvą atspalvį. Pastarojo šviesoje maistas gali atrodyti nepatraukliai. Virtuvėje idealiausi – natūralios šviesos šaltiniai, kurių temperatūra būtų apie 2700-3000 K.

Tiesa, besirūpindami apšvietimu virtuvėje atminkite, kad ji negali būti įrengta tiesiai virš ten, kur gaminsite maistą – taip susiformuos šešėliai, bus sunkiau įžiūrėti, ką bei kaip gaminate. Geriau rinkitės tolimesnį kampelį pagrindiniam ir stalviršį ar vietas po spintelėmis papildomam apšvietimui įrengti.

Svetainė bei valgomasis

Kaip ir virtuvėje, čia galioja tos pačios taisyklės: natūralus ir kiek atokiau nuo pagrindinės poilsio ar valgymo vietos įrengtas apšvietimas. Geriausia, jei šis – reguliuojamas. Taip pat nesuklysite įrengdami kelis papildomus apšvietimo taškus. Taip galėsite „žaisti“ šviesa ir kaskart susikurti vis kitą pageidaujamą atmosferą.

Miegamasis

Jei norite atsipalaiduoti bei gerai pailsėti, miegamajame rinkitės prislopintą šviesą. Ryškus apšvietimas gali suerzinti, išbudinti ir neleisti organizmui pilnai atsipalaiduoti. Virš lovos nekabinkite masyvaus šviestuvo – šiame kambaryje pakaks kelių neintensyvių šviesos šaltinių, pavyzdžiui, naktinių lempų bei pagrindinio apšvietimo greta durų ar sieninio apšvietimo toliau nuo lovos.

Tiesa, jei miegamajame turite ar ketinate kabinti veidrodį, jokiu būdu apšvietimo neįrenkite priešais jį. Kitu atveju šis atsispindės veidrodyje, bus sunkiau įžiūrėti. Čia tinkamiausias grimo stiliaus apšvietimas, t.y., švelni švieselė iš visų veidrodžio pusių.

Mokymosi ir darbo erdvė

Šiame namų kampelyje rekomenduojama šalta šviesa, kuri nemigdo, padeda sutelkti dėmesį, skatina kūrybiškumą. Čia puikiai tinka 4000-5000 K temperatūros lemputės, kurios paprastai montuojamos ir ofisuose. Nepamirškite, kad šiame kambaryje apšvietimas turi kristi iš priešingos pusės nei rašote.

Daugiau naudingų patarimų kviečiame ieškoti mūsų Facebook paskyroje!

Bendri pranešimai , Idėjos ir patarimai

Palikite komentarą