Vasara prasideda! Jau pražydę medžiai, sodai, maloniai kvepianti augmenija ir kaitri, šildanti saulutė džiugina, bet tuo pačiu ir primena, kad darbai sode bei darže – tęsiasi. Tad pernelyg ilsėtis nėra ko: kviečiame susipažinti su būtiniausiu darbų sąrašu, kurį jums paruošė MOKI-VEŽI specialistai!

Pirmiausia, reguliariai laistykite augalus, jei šiems trūksta drėgmės. Tik jokiu būdu nenaudokite vandens tiesiai iš šulinio ar vandentiekio. Augalams geriausias drungnas vanduo iš statinės ar kt. talpos.

Nepamirškite gausiai laistyti bulvių: šį mėnesį jų laistymas lemia gumbų skaičių.

Raukite piktžoles. Jos jau intensyviai auga.

Birželį daržoves ne tik ravėkite, bet nepamirškite ir jų patręšti: jos sparčiau augs, taps atsparesnės aplinkos poveikiui, ligoms.

Pražydus rugiams bei erškėčiams, į dirvą jau galite sėti krapus, ridikus rudens derliui. Taip pat – ropes, augurkų, pomidorų, paprikų daigelius.

Tiems, kas dar pavasarį pasisodino keletą gėrybių, jau birželį gali mėgautis pirmuoju smidrų, rabarbarų, svogūnų laiškų, ridikėlių, salotų bei špinatų derliumi.

Sode jau galite rasti ir prinokusias braškes, žemuoges. Taip pat jau galima nuimti sausmedžių uogų derlių.

Nuskabę prinokusias braškes, pašalinkite braškių krūmelių ūsus. Tiesa, palikite šiek tiek ūglio – visai trumpai kirpti nereikia. Taip turėsite gausesnį derlių.

Šį mėnesį vaismedžiai masiškai numeta vaisių užuomazgas –  tai visiškai normalus procesas.. Jų nereikėtų palikti sode, o surinkti bei sunaikinti.

Štai gėlyne birželį darbų – apstu. Pirmiausia, vertėtų pasirūpinti nužydėjusiomis ir pageltusiomis svogūninėmis gėlėmis. Jas iškaskite, o svogūnėlius išdžiovinkite, nuvalykite bei laikykite sausoje vietoje.

Atlaisvėjusiose gėlyno vietose sodinkite vienmetes gėles, o praėjus šalnų pavojui, jau galėsite sodinti petunijas, begonijas, serenčius, šalavijus, spriges ir kt.

Gėles geriausias sodinti apniukusią dieną vakare, kai oras šiek tiek atvėsta.

Daugiau naudingų patarimų sodui, daržui bei namuose įrengtam žaliajam kampeliui – mūsų Facebook paskyroje!