Vasarai pralėkus, nuskynus paskutinį derlių sode ir darže apsigyvena ramybės metas. Tiesa, oro temperatūrai gerokai nukritus bei atkeliavus tikriems šalčiams, darbų sode bei darže vistiek dar bus – MOKI-VEŽI specialistai dalinasi pačiais būtiniausiais ir su jumis.

Sodas

Lapkričio mėnesį sode būtinai sugrėbkite paskutinius lapus po vaismedžiais bei surinkite nukritusius vaisius – taip sumažinsite grybinių ligų bei kenkėjų plitimą. Jei jūsų kiemą puošia veja, sugrėbkite ir ant jos esančius lapus: taip veja išliks ne tik dekoratyvi, bet ir sveika. Juos metame į duobę drauge su bulvienojais bei daržovių liekanomis. Lapų grėbimui rekomenduojame vieną populiariausių MOKI-VEŽI prekių rudenį – specialiai lapams skirtą FISKARS SOLID M grėblį.

Štai, jautriausius sodo augalus paruoškite žiemai: juos uždenkite, bet bent kartą per mėnesį patikrinkite, ar gauna pakankamai drėgmės. Ir taip – iki pat pavasario.

Jei lapkritis būtų gana sausas, nepamirškite palaistyti visžalius lapuočius – taip pastarieji geriau žiemos. Štai, medžių kamienus, dar prieš prasidedant žiemai, apdenkite tinkleliu arba nutepkite repelentu, taip juos apsaugosite nuo žinduolių, kurie gali augalus apgraužti.

Vienas svarbiausių darbų rudeniui įsibėgėjus – medelių balinimas. Ši procedūra apsaugos medžius nuo kaitrios žiemos ar pavasario saulės. Daugelis sodininkų šį darbą pasilieka pavasariui, tačiau tuomet medelių balinimas nebeturi reikšmės ir neatlieka jokios funkcijos. Vaismedžius siūlome balinti specialiu, lengvai paruošiamu mišiniu.

Gėlynas

Dar iki lapkričio vidurio galite sodinti vienmetes gėles (medetkas, vienmetes aguonas, kochijas, ešolcijas, rugiagėles, klarkijas ir pan.), o štai daugiamečių gėlių mulčiavimui palankus visas mėnuo. Jas mulčiuokite 5-8 cm durpių ar pjuvenų sluoksniu. Taip pat platų mulčio pasirinkimą rasite ir artimiausioje MOKI-VEŽI parduotuvėje. Dar prieš įšąlant žemei nepamirškite apmulčiuoti rožių bei raganių.  O jei jūsų kiemą juosia gyvatvorė, dirvą aplink ją mulčiuokite durpėmis arba perpuvusiomis pjuvenomis.

Jei jūsų gėlyną puošia visžaliai daugiamečiai alpinariumų augalai ar dvimetės gėlės (našlaitės, saulutės, neužmirštuolės, šiurpiniai gvazdikai ir kt.), mėnesio pabaigoje juos pridenkite eglišakėmis.

Mėnesio pradžioje, jei orai palankūs, galite pasisodinti ir tulpių – taip šios jus pradžiugins jau ankstyvą pavasarį. Apie teisingą tulpių sodinimą šaltuoju metų laiku pasakojome mūsų blogo įraše.

O ką jūs planuojate nuveikti paskutinį rudens mėnesį savo sode ar darže? Kviečiame pasidalinti su mumis MOKI-VEŽI SODO GAMA Facebook paskyroje!